2018. aasta varakevadel oli Anett Kontaveit viimati kaotanud kolmel turniiril järjest avaringis, Nüüd juhtus see kahjuks uuesti, kui Eesti esireket kaotas Montreali turniiri avaringis Jessica Pegulale (USA) 7:5, 3:6, 3:6.
Eelnevad kaotused olid pärit Wimbledonist ja Tokyo olümpialt vastavalt Marketa Vondroušovale (Tšehhi) ja Maria Sakkarile (Kreeka). Loos pole olnud Anettile armuline ning eraldi võetuna ei saa ühtki kaotust liiga halvaks pidada, aga kolm järjest tundub nukrana.
Täpselt samamoodi nagu Tokyo olümpial, alustas Anett avasetti vastasest paremini ja juhtis 5:2. Initsiatiiv oli kindlalt Kontaveidi käes, Pegula noppis punkte peamiselt punkte vastase vigadest, Aga seisul 5:2 hakkas neid vigu tulema liiga palju ja peagi oli seis 5:5. Õnneks sellega analoogia Tokyo olümpiaturniiriga ka piirdus ja esimese seti võitis Anett teenitult.
Kuid Pegula oli juba ennast tänavusel Australian Openil näidanud hea “kohanejana”, tal on oskus mängu käigus vastase tegutsemist üha paremini lugeda. Teises setis pani Pegula kõvasti juurde ka tõrjel. Alates seisust 2:2 ei võitnud Anett enam ühtki oma servigeimi, saades ühe kätte vaid vastase pallingul. Pallivahetustes, kus initsiatiiv oli Anetti poolel, suutis Pegula tihti leida häid kontralööke, aga Kontaveit vastase initsiatiivil kulgenud pallivahetustes samaga hakkama ei saanud. Eks siin ole ikka tegemist juba sadu kordi mainitud liikumisega, milles Anett enamikele oma tasemel vastastele alla jääb.
Otsustavas setis siiski tundus, et Anett hakkab mängu sisse saama, kui ta tuli 1:4 kaotusseisust järele 3:4. Võtmepunkt mängiti Kontaveidi servil seisul 3:4, 40:30, kui Pegula riskis ja lõi palli täpselt piirile. Ameeriklanna järgmine löök tabas taas piiri ja nii oli Anetti vastupanu murtud. Olid need kaks lööki õnn või oskus, seda võib igaüks ise arvata.
Servi statistika poolest oli Anett sealjuures parem. Ta kaotas küll ässad 3:4, aga regi kolm topeltviga Pegula kuue vastu ja oli eriti palju ameeriklannast üle esimese servi õnnestumisprotsendis – vastavalt 69 ja 52. Aga Pegula võitis esimeselt servilt 70 ja Kontaveit 61% punktidest ning sellega tegi ameeriklanna kõik tasa.
Kui Anett 2018. aasta märtsis-aprillis kolmel turniiril järjest avaringis kaotas, olid vastased tunduvalt nõrgemad (Aliaksandra Sasnovitš, tollal 52. edetabelikohal asunud Maria Sakkari ja Vera Lapko). Veel oli Anettil ilmne mõõn 2019. aasta mais-juunis, kui ta neljal turniiril (kaasa arvatud Roland Garros) sai ainult ühe võidu. Praegust seisu ei hakkaks Tenniset veel mõõnaks nimetama, kuid Anetti mängutase on olnud isegi ühe kohtumise vältel üsna kõikuv, eriti Wimbledonis Vondroušova vastu.
Kontaveit jätkab Montreali turniiri veel paarismängus, kus ta peaks koos Harriet Dartiga (Suurbritannia) eelduste kohaselt homme kohtuma tšehhitaride Karolina Pliškova ja Karolina Muchovaga. Üksikmängus on aga järgmine turniiri Cincinnatis, kus Anett eelmisel aastal veerandfinaali jõudis. Tõsi, see turniir ise peeti New Yorgis, aga kandis Cincinnati võistluse nime.