fbpx
Close

Liisa Varul: esimene suurem eesmärk on jõuda WTA edetabelisse

– Liisa Varul mänguhoos / Foto: ETL

Tennisnet vestles Eesti tüdrukute U16 ja U18 vanuseklassi edetabeli esinumbri Liisa Varuliga. Rääkisime eriolukorra ajal treenimisest, võistlemisest, kooli ja treeningute ühendamisest ning tulevikuplaanidest.

Kuidas sul praegu läheb? Kuidas eriolukord sind mõjutas?

Praegu läheb mul hästi. Alguses oli kindlasti raske inimestest eemal olla ja kodus üksinda trenni teha, kuna olen harjunud teistega koos treenima.

Kas ja kuidas oled olnud sunnitud muutma oma treeninguid ja plaane? Kas said vahepeal ka välisväljakutel mängida?

Tennisetreeningute maht vähenes ja selle arvelt sain üldfüüsilise treeningute arvu suurendada. Mõnel päeval käisin Kääriku välisväljakutel mängimas.

Mitu tundi päevas ja nädalas treeningutele kulub? Kui suur osa on füüsilisel ja kui suur tennisel?

Oleneb nädalast, hetkel sõltub tennisetreeningute maht oluliselt ilmast. Keskmiselt on päevas kaks üldfüüsilise ja kaks tennise treeningut. Treeningute kestus on 1-1.5h.

Kuidas jaotad oma aega kooli ja treeningute vahel? Kas jõuad kõike teha või pead ka vahepeal mõne asja ohverdama?

Minu kool, Miina Härma Gümnaasium, on võimaldanud mul sooritada õpinguid individuaalse ajakava järgi, seetõttu pole tekkinud võlgnevusi ja olen saanud vajalikud asjad ilusti ära teha. Hinded on ka mul väga head ning ühtegi trenni ei ole pidanud ohverdama.

Mida soovid oma mängus parandada?

Kindlasti on vaja parandada servi kiirust ja sealt initsiatiivi saamist. Samuti tuleb muuta mäng julgemaks ja agressiivsemaks.

Kuidas sa ennast treeningute jaoks motiveerid?

Tennis on palju väljakutseid esitav ja mitmekülgne ala. Alati saab midagi paremini teha ja ennast arendada. Kõige rohkem on abiks trennikaaslased, kes ka rasketel hetkedel hoiavad tuju üleval ja annavad alati endast maksimumi.

– Liisa Varul koos Brit Martiniga Eesti tennise aasta lõpugalal. Varul tunnistati aasta tennisistiks U16 ja Martin U14 vanuseklassis / Foto: ETL

Kes sind praegu treenivad? Kuidas teie koostöö sujub?

Minu tennisetreener on Martin Karis ja üldfüüsilise treener Maarja Kalev. Koostöö sujub väga hästi, treenerid on toetavad ja motiveerivad mind palju.

Kellega koos sa põhiliselt treenid?

Peamiselt treenin koos Marten Murrandi, Oliver Ojakääru ja Markus Mölderiga, aga vahel ühinevad treeningutega ka teised klubikaaslased.

Kas sul on toetajaid või sponsoreid, kes sind aitavad?

Kõige rohkem toetavad mind vanemad.

Kuidas sa ise tunned – kas vahepealne eriolukord mõjus sulle hästi või pigem mitte, nii vaimselt kui füüsiliselt?

Pigem hästi. Eriolukord andis kindlasti aega, et parandada üldfüüsilist vormi, mille jaoks muidu poleks võistluste kõrvalt nii palju aega jätkunud. Kindlasti sain ka vaimselt puhata.

Milline on sinu füüsiline seis praegu, mida on vaja arendada? Kas sul on probleeme mõne vigastusega?

Kindlasti on paranenud minu jõunäitajad. Juurde on tulnud kiirust ja vastupidavust. Arendamist vajab veel jalgade töö, eriti väljakul. Kui nüüd saab hakata rohkem tennist mängima, siis loodan, et need võimed kanduvad ka tennisemängu üle. Vigastustega probleeme pole olnud.

Kas ootad juba, et turniirid uuesti peale hakkaksid? Kui suure osa sinu tavalisest igapäevasest elust moodustab tuuritamine ja turniiridel osalemine?

Tahe võistelda on väga suur. Trennis on hea mängida, aga see ei asenda võistlemist. Võistluskoormus oleneb palju kuust. Mõni kuu mängin kahte-kolme turniiri, aga mõnes kuus on vaid üks turniir või ei ole ühtegi. Mulle väga meeldib ennast tugevas konkurentsis proovile panna, aga kaotustega toimetulemist tuleb veel õppida.

Millised turniirid sulle kõige rohkem meeldivad?

Kõige rohkem meeldivad ITF-id, sest seal on palju erinevaid ja tugevaid vastaseid. Eesti turniiridest meeldivad mulle enim Eesti Noorte Meistrivõistlused, sest seal on väga eriline õhkkond.

Millised on plaanid võistluspausi lõppemisel – kuidas edasi?

Kõige rohkem soovin võistlustel osaleda ja pääseda kõrgema kategooria turniiridele. Trennidega jätkan ikka samamoodi.

Kas sul on tennises ka mõni suurem eesmärk, mille poole püüdled?

Esimene eesmärk on jõuda WTA edetabelisse ja seal mängida ennast võimalikult heale positsioonile.

Millised on sinu lähemad tulevikuplaanid nii väljakul kui väljaspool väljakut?

Väljakul on eesmärk parandada oma nõrgemaid külgi ja mängida ilusat tennist. Väljaspool väljakut tahan saada hea hariduse ja järgmisel nädalal sooritada edukalt sisseastumiskatsed.

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top