Eesti tennisemeeskond sai homme Ateenas algaval Davis Cupi III grupi Euro-Aafrika tsooni turniiril alagrupivastasteks Läti, Põhja-Makedoonia ja Montenegro.
Seega võib kindlalt öelda, et loosiga vedas, sest kaks arvatavat kõige tugevamat vastast Poola ja Kreeka sattusid teise gruppi. “Jah, loos läks hästi, ka Monacot õnnestus vältida. Aga me ei tohi kedagi alahinnata,” ütles Eesti koondise kapten Ekke Tiidemann, kes peab Lätit ülejäänud kahest tugevamaks ja Eestile kõige ohtlikumaks vastaseks.
Kuna reglement on selline, et alagrupi kaks paremat kindlustavad kohe pääsu II grupi üleminekumängudele, siis play-off matš teise alagrupi esimese või teise meeskonnaga (olenevalt enda kohast) enam midagi ei otsusta. “Gruppide kahe parema play-offis mängitakse ainult riigi rankingu nimel,” ütles Tiidemann. “Kui sellele mängule jõuame, on see muidugi väga huvitav, et saame tõenäoliselt kohtuda Kreeka või Poolaga, aga samas ei otsusta mäng meie saatust.” Tuletame meelde, et Kreekat esindab maailma 7. reket Stefanos Tsitsipas ja Poolat kaks esisaja mängijat Hubert Hurkacz (36.) ja Kamil Majchrzak (84.).
Eesti kohtub esimeses voorus Põhja-Makedooniaga. Kapten pole veel otsustanud, kes selles matšis Eestit esindavad. “Kindel on ainult see, et Jürgen Zopp (ATP 433. – toim) mängib esimest numbrit,” sõnas Tiidemann. Eesti koondise ülejäänud liikmed on Vladimir Ivanov (821.), Kristjan Tamm (886.) ja Kenneth Raisma (1014.).
Võrdluseks toome Eesti alagrupikaaslaste mängijate ATP edetabelikohad. Läti: Martins Podzus 485., Arturs Lazdinš 1519., Janis Podzus 1519., Roberts Štrombachs ei oma edetabelikohta. Lätil ei mängi kaasa Ernests Gulbis (125.). Põhja-Makedoonia: Gorazd Srbljak 966., Stefan Micov 1589., Dimitar Grabul ja Luka Ljuben Andonov ei oma edetabelikohta. Montenegro: Ljubomir Celebic 833., Rrezart Cungu 1609., Igor Saveljic ja Marko Aleksic ei oma edetabelikohta.