13-aastane Jana Kovackova võitis Tallinnas J100 turniiri, Laura Rahnel veerandfinaalis

Laura Rahnel jõudis veerandfinaali. / Foto: Rein Kompus

Tallinnas Kadriorus laupäeval lõppenud ja ideaalsetes ilmastikuoludes peetud juunioride ITF100 turniiril Eesti noored millegi positiivsega üllatada ei suutnud. Eesti naiste koondisessegi kuuluv Laura Rahnel jõudis meie parimana neidude üksikmängus veerandfinaali.

Noormeeste üksikmängus jõudsid finaali rumeenlane Tudor Batin ja 16-aastane soomlane Linus Lagerböhm. Mõlema finalisti paremust pidid tunnistama ka Eesti noored valgepallurid. Batinile näitas avaringis hambaid 15-aastane Luukas Raudkivi, kes alustas matši kuuenda paigutusega rumeenlase vastu hästi, juhtides avasetis 3:0 ja 5:4, kuid Batinil oli järgmine käik varuks. Kuigi matš kulges üsna tasavägiselt edasi, Raudkivil enam geimivõitu kätte saada ei õnnestunud.

Eesti juunioride esireket Sten Hiiesalu pidi aga avaringis Lagerböhmi paremust tunnistama. Siiski oli eestlane ainus, kes tulevaselt turniirivõitjalt seti kätte sai 6:4, 2:6, 3:6. Lagerböhmiga mängis südilt ka 15-aastane Ken Ink, kes oli avaringis jagu jäänud türklasest Mars Argunist 6:4, 6:2, kaotusnumbrid Lagerböhmile olid 3:6, 2:6, kuigi eestlane oli avasetis soliidse alguse järel 3:0 eduseisus. Teise ringi jõudis veel Sander Sootla, kelle vastane Aku Salo (Soome) andis 7:6, 1:2 seisul vigastuse tõttu loobumisvõidu. Finaalis alistas Lagerböhm Batini 6:3, 6:3 ja võitis oma neljanda ITFi juunioride tiitli. J100 kategoorias oli see talle teine esikoht.

Treener Ekke Tiidemann ütles, et oleks eesti noormeestelt paremat esitust oodanud (13st põhitabelisse jõudnud mängijast jõudis teise ringi kaks). „Suurel osal mängijatest oli turniir esmaspäeva õhtuks läbi. Meie mängijad on kindlasti enamaks võimelised, kui sette nulli või paari geimiga ära anda. Keegi oleks võinud ikkagi üllatada. Kuigi kõrgetasemeline, siis nii kõva turniir see nüüd ka ei olnud, tasavägisemaid sette oleks pidanud rohkem olema. Silma jäi, et oma hetkede kasutamine jätab soovida. Näiteks Ken Ink juhtis Lagerböhmi vastu 3:0 ja tal oli 4:0 pall, Raudkivi servis setivõidule Batini vastu…“

13-aastane Jana Kovackova võitis turniiri. / Foto: Rein Kompus

Neidude seas jõudsid teise ringi kaks Eesti mängijat. Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse jõudnud Maarja Leinštrep alistas lätlanna Polina Korolova 5:7, 6:1, 6:0 ning teist paigutust omanud Laura Rahnel Soome neiu Ilona Haavisto 6:2, 6:2. Teises ringis jäi Leinštrep pärast ülipingelist avasetti alla inglanna Hollie Smartile 6:7 (4), 1:6. Smart on järjekordne brittide lootus, sest juba eelmisel aastal võitis ta kaks juunioride ITFi turniiri. Tegemist on 14-aastase noormängijaga, kel ka naiste ITFi turniiridelt esimesed auhinnarahad teenitud. Tema 6:3, 6:4 paremust pidi veerandfinaalis tunnistama ka meie juunioride esinumber Rahnel. Nooruke britt siiski finaali ei jõudnud, sest poolfinaalis jäi ta alla alles 13-aastasele tšehhitarile Jana Kovackovale 1:6, 4:6. Tšehhi naisjuunioride väga kõrgest tasemest kõneleb fakt, et Kovackova, kes on ITFi edetabeli järgi Tšehhi juunioride 27. number (juunioride esisajas on koguni 10 noort tšehhitari), võitiski turniiri, kuna finaalikohtumises oli ta üle Läti mängijast Beatrise Zeltinast 6:3, 6:3.

Paarismänguturniiril jõudis Kevin-Kristjan Uba koos Kristjans Koldvellsiga (Läti) ühe võiduga poolfinaali. Avaringis said nad loobumisvõidu ning teises alistasid kõige napimalt Saksamaa/Eesti duo Maximillian Markov/Petrik Tamtiku 4:6, 6:1, 13:11. Nelja parema seas jäid Koldvells/Uba pingelise kohtumise järel alla hilisematele turniirivõitjatele Linus Lagerböhm/Kerem Yilmaz (Soome/Türgi) 6:7(2), 4:6. Neidude paarismänguturniiril jäi eestlannade laeks veerandfinaal, Rahnel sai avaringis võidu kirja koos Rootsi mängija Isabella Svahniga ning Lisette Aljas koos soomlanna Nuppu Palmiga.

Kadrioru väljakud täituvad ka järgmisel nädalal noormängijatega, sest algab Tennis Europe`i U16 2. kategooria turniir Estonian Junior Open.