fbpx
Close

Üksikmängude avapäeva kesksetes mängudes võitis Chekhlystova Saare ja Troost Partsi

– Siim Troost mänguhoos / Foto: Eesti Tennise Liit

Eesti meistrivõistlustel tehti pühapäeval algust üksikmängude põhiturniiriga. Kui mõnikord on avaringi kohtumised kujunenud ühepoolseteks ja seeläbi igavateks, siis tänavusel tšempionaadil oli intriigi küllaga.

Kaheksakordne Eesti meister ja tiitlikaitsja Vladimir Ivanov (1) tuli väljakule kohe hommikul ja seda ühe meie tulevikulootuse Oliver Ojakääru vastu. Ivanov ei pääsenud kiiresti domineerima, kuid aeg-ajalt suutis paremuse maksma panna ja võitis 6:4, 6:2.

Samal ajal pidasid “ameeriklased” Siim Troost (6) ja Robin Erik Parts kõrvalväljakul poole pikema heitluse. Nad õpivad USA-s üsna lähestikku paiknevates ülikoolides ning on ka sealsetel jõuproovidel omavahel kohtunud. Kuna aga Partsil puudub ATP edetabelikoht, siis ta kaheksa asetatu sekka ei mahtunud ja pidi kohe Troostiga kokku minema. Esimeses setis tuli Parts välja 1:4 kaotusseisust ja võitis 7:5, aga Troost, keda võis ikkagi pidada kergeks soosikuks, võitis lõpuks 2 tundi ja 40 minutit kestnud mängu 5:7, 6:4, 6:3.

“Läksin juhtima, aga siis hakkas Robin paremini mängima ja mul tekkis ebakindlus. Ta kasutas oma võimalused hästi ära. Õnneks servisin otsustavatel hetkedel paremini ja sain seeläbi lihtsamaid punkte. Kui tulid pikad pallivahetused, oli Robinil väike eelis,” pajatas Troost, kes õpib USA-s mitte kuigi soojas piirkonnas (Minnesota osariik) ja seetõttu ei ole praegune palavus talle nö “kodune”. “Kuumus mõjutas mängu küllaltki palju, meil olid ka pikad punktid.” Küsisin ka Troostilt, kas Ivanovi on võimalik troonilt kukutada? “Usun, et võimalik, aga kindlasti raske,” vastas Troost.

Ennelõunastes mängudes sai favoriitidest kindlaima võidu veel üks “ameeriklane” Mattias Siimar (3), kes alistas Markus Kristofer Sinivee 6:1, 6:0. Pärastlõunal tegi täpselt sama tulemuse Kenneth Raisma (2) Kristopher Karma vastu. Karl Kiur Saarel (4) oli veidi ohtlikum vastane Morten Ritslaidi näol. Kogenud Ritslaid alustas energiliselt ja innustas ennast “come on!” hüüetega, asudes 4:3 juhtima. Paraku oli see kõik. Edaspidi polnud väljakult enam Ritslaidi häält kuulda, sest Saar võitis 6:4, 6:0. Seega on kõik favoriidid rivis ka 2. ringi mängudeks.

Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

Naiste üksikmängus oli juba pärast loosi selge, et keskseima paari moodustavad Katriin Saar (2) ja Sofia Chekhlystova, kes on kahe peale võitnud kolm tiitlit üksikmängus (Chekhlystova 2017, Saar 2018 ja 2019). Siingi oli lugu selles, et USA-s õppiv Chekhlystova ei oma WTA edetabelikohta ega saanud seetõttu asetust. Loos tundus ebaõiglane, aga seda muidugi vaid kaotajale, kelleks seekord osutus Saar. Kahekordne meister ja mullune hõbe ei suutnud talle omast agressiivset mängu maksma panna ja kavalamalt tegutsenud Chekhlystova sai oma mängustiili läbisurumiseks liiga palju vabadust. Vaid esimese seti seisul 1:5 näitas Saar head võitlust ja viigistas, kuid edaspidi valitses Chekhlystova, kes võitis 7:5, 6:1.

“Kui nägin loosi, siis mõtlesin, et OK, muuta ma seda ei saa, pean olema mänguks valmis, püüan pingutada ja anda endast parim. Seekord läks hästi,” pajatas Chekhlystova. “Esimeses setis hakkasin eduseisus tegema vigu, mida poleks tohtinud teha ja Katriin hakkas ka paremini mängima. Siis võtsin ennast uuesti kokku ja püüdsin teha seda, mida oskan, olla ka vahel agressiivsem, kuigi ma üldiselt ei ole liiga ründav mängija.”

Chekhlystova ütles, et USA-s võistles ta jaanuari lõpust mai alguseni sisuliselt igal nädalavahetusel. “Seal läks mul väga hästi, aga Eestis saabudes tundsin, et olen väsinud ning ei osalenud seetõttu ka Viljandi GP-turniiril,” ütles Chekhlystova. “Mõtlesin, et pigem puhkan ja naudin elu, aga trenni muidugi tegin. Eesti meistrivõistluste kohta arvasin, et läheb nagu läheb, võtan parem pingevabalt. Kuid see ei tähenda, et mul eesmärki poleks – kui oled mängima tulnud, siis püüad ikka võita.”

Saar ei olnud ainus asetatud mängija, kes avaringis välja langes – Valeria Gorlatš (7) jäi üle kolme tunni kestnud peamiselt tagajoonelahingus alla Anet Angelika Koskelile 6:7, 6:4, 4:6. Samal ajal alustasid kindlate võitudega tiitlikaitsja Elena Malõgina (1), Maileen Nuudi (3), Lissi Kubre (4) ja Helena Narmont (5).

Vaata naiste üksikmängu tabelit siit.

Meeste paarismängus ei saa vast öelda, et Alex-Andre Ojassalu/Indrek Soome olnuks arvatavalt nõrgemad kui kolmandana asetatud Carl Bret Parko/Kevin Suvi, aga Ojassalu/Soome kindel 6:2, 6:1 võit oli küll üllatav. Kindlalt pääsesid poolfinaali ka peamised favoriidid Ivanov/Siimar (1) ja Johannes Seeman/Troost, aga kolm setti kulutasid võitmiseks Alexander Georg Mändma/Karl Kiur Saar. Vaadake meeste paarismängu tabelit siit.

Naiste paarismängus läks Piret Ilvesel luhta võimalus võita Eesti meistrivõistluste 50. medal, sest koos Liina Suurvarikuga kaotasid nad veerandfinaalis Mariela Pluutusele ja Gerda Reinarule 3:6, 6:1, 5:7. Kuid Ilvesel on veel šanss jõuda medalini segapaarismängus koos Siimariga. Pluutus/Reinaru kohtuvad nüüd esimesena asetatud Koskel/Narmontiga, kes on naiste paarismängu võitnud kolm aastat järjest. Teises poolfinaalis mängivad Malõgina/Chekhlystova ja Kubre/Andrea Roots. Vaata naiste paarismängu tabelit siit.

scroll to top