Katriin Saar alistas Portugalis esimesena asetatud vastase! Lisatud Katriin Saare kommentaar

– Katriin Saar / Foto: Igor Pissarev

Sel nädalal on juba kaks Eesti tennisisti alistanud ITF-i turniiril esimesena asetatud vastase. Täna sai sellega hakkama Katriin Saar, kes Santaremis (Portugal) alistas 2. ringis kohaliku mängija Francisca Jorge 6:2, 2:6, 6:4.

Varem oli Daniil Glinka saavutanud sama Faluni turniiril.

Jorge asub WTA edetabelis 526. kohal ja ta oli võitnud Katriini eelmise aasta FedCupi turniiril 6:2, 6:3. Nüüd oli Saar peaaegu sama tulemusega revanši saamas, aga nii kergelt mäng siiski ei läinud. Pärast eestlanna 6:2, 2:0 edu tuli Jorge mängu tagasi ja võitis kuus geimi järjest.

Õnneks ei lasknud Katriin ennast sellest heidutada. Ta alustas otsustavat setti geimivõiduga ja kuigi jäi siis 1:3 taha, suutis sealt 5:3 juhtima pääseda. Kaalukeeleks võis olla kuues geim, kus Jorge servis 3:2 eduseisul. Pikas geimis oli Saarel neli murdepalli ja portugallannal viis geimpalli, aga pikema kõrre tõmbas eestlanna. Pärast 5:3 edu loovutas Saar oma pallingu, aga võttis selle viimaseks jäänud geimis tagasi.

Ega serv selles mängus palju ei otsustanudki, sest kokku 26st geimist 15 võitis tõrjuja. Saar kasutas 14st murdepallist 8 ja Jorge 14st 7. Saar saab serviga rahule jääda vaid selles osas, et esimese pallingu õnnestumisprotsent oli 68. Kuid mitte ühtki ässa ja 7 topeltviga ning esimeselt servilt võidetud 56% punktidest pole kiita. Aga Jorge võitis oma esimeselt pallingult ainult 45% punktidest. Võib uskuda, et eestlanna tegutses tõrjetel meisterlikult.

Katriin Saar kommenteeris oma tänast etteastet ka Tennisnetile: “Teadsin juba enne mängu, et tuleb väga kõva lahing. Üritasin esimesest punktist peale Jorgele oma mängu peale suruda. Esimeses setis sain sellega väga hästi hakkama. Teises setis vastane natuke kohanes ja suutis mängu rohkem lahti harutada. Keeruliseks kujunesid topspinniga pallid, millega ta surus mind tihtipeale tagajoonest kaugele. Aga teadsin, et mul on vaja uuesti initsiatiiv enda kätte võtta, suruda peale oma taktika. Suutsingi otsustavatel hetkedel väga head mängu näidata ja nii see võit tuligi!”

Veerandfinaalis kohtub Saar veel ühe portugallanna Maria Ines Fontega (6), kes on sündinud 2002. aastal nagu ka Eesti neiu. WTA edetabelis asub Fonte 876. kohal.