Eesti U16 noormeeste GP-l olid paremad need, kes ka enne koroonat tippu kuulusid

– Oliver Ojakäär / Foto: ETL

Lõppenud nädalavahetusel algasid ja esmaspäeval lõppesid mitmed koroonajärgse aja esimesed Eesti noorte GP turniirid. Poiste 16 GP toimus kolmes tugevusgrupis Tartus Tähveres.

I tugevusgrupis teenisid treener Martin Karise õpilased oodatult kaksikvõidu. Võidu võttis favoriit  Oliver Ojakäär, kes finaalis alistas treeningkaaslase Markus Mölderi tasavagises ja vaatemängulises kohtumises 6:4, 4:6, 6:2. Poolfinaalides oli Ojakäär parem Georg Straschist 6:4, 6:1 ning Mölder alistas Läti kuni 16-aastaste noormeeste kolmanda numbri Daniel Tensi 6:3, 7:6 (4).

I grupi lohutusturniiri parim oli Robert Raag. Lohutuse finaalis lõi ta just 14-aastaseks saanud Petrik Tamtikut 8:6. D.Ferreri Tenniseakadeemias õppiv Tamtik sõnas, et turniiri raskeim mäng oli tal Erko Nigula vastu I ringis (tabelis 4. asetatud Nigula võitis 7:5, 3:6, 6:3). Tamtik arvas, et kui midagi järsult ei muutu, siis suveperioodiks jääb ta Eestisse treenima ja võistlema, tagasi Hispaaniasse naaseb ta septembris.

II tugevusgrupi finaali murdsid end 13-aastased poisid. Ja taas oli võidukas Martin Karise õpilane, turniiritabelis 2. asetusega Sten Hiiesalu. Geim-geimi heitluses kulgenud matšis oli ta parem Indrek Herman Raudkivist 6:4, 7:5.

Poolfinaalis alistas tartlane külalisvõistleja Lätist Arturs Zagarsi 7:5, 6:7 (3), 6:3. Raudkivi oli nelja hulgas omakorda parem Saaremaa noormehest Ron Tornist 6:1, 6:0.

II grupi lohutuse finaalvaatuses alistas II tugevusgrupi 1. asetus Henry Ink kindlalt Viktor Fainsteini 8:3.

Ka III tugevusgrupis oli võidukas Tartu noormees. 15-aastane Samuel Olmaru ei jätnud finaalis mingit võimalust Patrik Rainer Kaljulale. Ta võitis tulemusega 6:0, 6:0 ning pälvis esikoha. Samas tuleb kiita ka Kaljulat. Alles 12-aastane haapsallane sai turniiri jooksul mitu väärtusliku võitu.

III tugevusgrupi lohutusturniiril jäi löömatuks Oliver Parik, olles finaalmatšis parem treeningkaaslasest Markkus Mikomägist 8:4.

Paarismänguturniiril sammusid võidult võidule esimesena asetatud Ojakäär/Mölder. Poolfinaalis olid üllatusele lähedal aasta nooremad Ink/Tamtik, kes jäid favoriitidele alla alles  otsustavas setis 0:6, 6:3 6:10.  Finaalis tegid tartlased sotid selgeks Tallinna/Pärnu duo Villem Aadamsoo/Ergo Nigula vastu 6:4, 6:2. Aadamsoo/Nigula olid poolfinaalis paremad Richard Martell Eegist/Denis Maijorovist 6:2,6:2.